Bezpečnostní podmínky

Bezpečnostní podmínky provozu jezdecké stáje Branišovice a jezdeckého výcviku

1. Po příchodu do areálu je povinností každého se ohlásit a respektovat pokyny instruktora nebo pověřených osob.
2. Ke koním můžeme přistupovat jen se svolením výše uvedených osob.
3. Při zacházení s koňmi se chováme klidně, neběháme, nekřičíme a bez souhlasu pověřené osoby koně ani nekrmíme.
4. Při příchodu ke koni ho slyšitelně oslovíme, nepřistupujeme k němu zezadu, dodržujeme bezpečnou vzdálenost (buď stojíme těsně u koně, nebo tak daleko, abychom nemohli být kopnuti nebo kousnuti).
5. Součástí bezpečnosti je také kontrola sedla a uzdečky a to jak instruktorem, tak jezdcem. Případné závady je nutné hlásit.
6. Pro jezdecký výcvik je nutná vhodná výstroj: jezdecká nebo cyklistická přilba, dlouhé kalhoty, pevná kotníková obuv s hladkou podrážkou a též doporučujeme dlouhý rukáv. Bezpečnostní vesta či páteřní chránič není povinný, ale doporučuje se. Případně je možné použít vlastní jezdeckou výstroj (jezd. boty, chapsy, přilbu, vestu, rukavice, …). Jezdec nesmí mít náramky, řetízky, popřípadě jiné zachytitelné a ostré předměty.
7. Na koni nejezdíme pod vlivem alkoholu, sedativ nebo drog. Při jízdě se nesmí žvýkat žvýkačka, kouřit ani telefonovat.
8. Noví jezdci objektivně informují instruktora o svých jezdeckých zkušenostech. Instruktor si vyzkouší nové jezdce, tak aby si ověřil uvedený stav věci.
9. Jezdecký výcvik je provozován na vlastní nebezpečí jezdce nebo zákonného zástupce dítěte. Vždy, když se jezdec necítí bezpečně nebo má pocit, že pokynům instruktora nerozumí, tuto skutečnost instruktorovi oznámí. Jezdcům se doporučuje pojistit se proti úrazu.
10. Jezdci se zavazují respektovat pokyny instruktora a jím pověřených osob, a to jak na jízdárně a v terénu, tak ve stáji či na dalších místech souvisejících s jezdeckým výcvikem nebo činností kolem koní.
11. Jízda je umožněna pouze po podepsání tohoto formuláře:

POTVRZUJI, ŽE JSME BYL(A) SEZNÁMENA S VÝŠE UVEDENÝMI BEZPEČNOSTNÍMI PODMÍNKAMI provozu jezdecké stáje a jezdeckého výcviku:

Celé jméno (hůlkovým písmem):…………………………………………………………………………………………

Zákonný zástupce dítěte:…………………………………………………………………………………………………….

Datum narození dospělé osoby (zákonného zástupce nebo klienta):………………………………………

Bydliště:……………………………………………………………………………………………………………………………..

V Branišovicích, dne: Podpis:

Koně

Kalendář akcí

Leden 2022
So Ne Po Út St Čt
« Pro    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031